Купальний сезон стрімко набирає обертів, а разом з тим збільшується і сумна статистика щодо загибелі людей на водоймах. По Україні за перші 5 днів червня потонули 24 людини, з них 3-є дітей. І навіть попри такі моторошні дані, люди продовжують нехтувати застереженнями рятувальників, вирушаючи до місцевих озер та річок, які часто не пристосовані для купання.

Для фахівців Служби порятунку є звичним у літній період надавати допомогу громадянам, які внаслідок своєї ж необачності потрапляють у надзвичайні події на воді. Це стосується в першу чергу використання плавзасобів при сильних поривах вітру, перебування біля води у стані алкогольного сп'яніння, а також відсутність нагляду за дітьми, які нерідко відвідують водойми без супроводу дорослих.

Загалом з початку року на водоймах країни вже загинуло 342 людини, що на 71 випадок більше, ніж за аналогічний період минулого року (271 людина у 2017-му).

Тож, аби зменшити сумну статистику, фахівці Служби порятунку патрулюватимуть місця відпочинку біля води, а також щодня проводитимуть інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час купання.

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм у літній період, Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає:

· пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

· не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

· ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

· не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

· не запливайте далеко наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

· не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

· температура води повинна бути не нижче +17 °С;

· плавайте у воді не більше 20 хвилин, при цьому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

· слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com