19 лютого 2019 року в одному з домоволодінь по вулиці Канатній у м. Кропивницькому зафіксовано захворювання кота на сказ.

20 лютого проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Міській раді м. Кропивницького та 21 лютого під головуванням заступника голови районної у місті ради А. Постолатія відбулася нарада за участі начальника Кропивницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в області, начальника Кропивницької міської державної лікарні ветеринарної медицини та голів квартальних комітетів мікрорайону Кущівка з приводу введення карантинних обмежень та оголошення неблагополучного пункту в приватному домоволодінні та частині території мікрорайону Кущівка. Затверджено план комплексних заходів щодо ліквідації сказу. На даний час проводяться всі необхідні протиепізоотичні заходи.

Сказ (водобоязнь, гідрофобія) - гостра інфекційна хвороба людини та тварин, яка вражає центральну нервову систему і завершується летально.

Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інкубаційний період сказу триває досить довго - у середньому 1-3 місяці (хоча може тривати й до року), і перші ознаки хвороби виникають пізно, коли у мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), що робить лікування практично неможливим (зафіксовано лише три науково підтверджені випадки одужання після прояву симптомів).

Головною ознакою захворювання сприйнятливих тварин є зміна поведінки, насамперед, втрата відчуття страху. З метою попередження сказу ветеринарною службою ведеться боротьба зі сказом серед собак та котів шляхом профілактичної вакцинації. Якщо несвоєчасно проведені щепленнях людини, якій нанесла покус інфікована тварина, хвороба закінчується смертю.

Потрібно пам'ятати, що ефективним засобом боротьби проти сказу є лише щеплення: лікування хворих на даний час не розроблено.

Із метою комплексного здійснення та посилення заходів боротьби і профілактики сказу серед тварин, запобігання захворюванням на сказ серед людей Кропивницька міська державна лікарня ветеринарної медицини постійно здійснює щеплення домашніх тварин проти сказу, ефективність таких заходів залежить від організації їх проведення та свідомості громадян міста. Хочу звернути Вашу увагу на те, що проблема боротьби зі сказом є не тільки проблемою ветеринарної служби міста, але й усієї громадськості.

Будь ласка, проявіть свідомість і обов'язково зробіть вакцинацію проти сказу своїм домашнім тваринам.

Власники домашніх улюбленців можуть самостійно надати тварину для щеплення до установи ветеринарної медицини за адресую:вул. Преображенського, 94 б.

Наголошуємо, що щеплення тварин здійснюється безкоштовно!

За більш детальною інформацією просимо Вас звертатися в Кропивницьку міську державну лікарню ветеринарної медицини за адресую:вул. Преображенська 946, тел. 22-08-96

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com