У травні цього року вокальний самодіяльний колектив «Калинонька» територіального центру Подільського району міста Кропивницького відзначає двадцяту річницю свого творчого шляху.

В українського народу пісня і вишиванка тісно пов'язні між собою, це - генетичний код нашої нації. Саме тому у Всесвітній день вишиванки колектив «Калинонька», лауреат Всеукраїнського фестивалю «З любов’ю до життя!»,  був нагороджений Почесною грамотою міської ради та виконавчого комітету м.Кропивницького за вагомий внесок у культурний розвиток та піднесення авторитету міста в Україні, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм.

Нагороду вручали секретар міської ради Андрій Табалов та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Наталія Дзюба.

Для гостей свята «Калинонька» виконала завжди хвилюючий душу «Київський вальс».

ФОТО

Вишиванка сучасна і вишиванка прадавня, сорочка дружини і бабусі – скільки спільного та сакрального.

Вишиванка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

«І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,
            І рушник вишиваний на щастя, на долю дала».

Ці рядки відомої пісні на вірші українського поета Андрія Малишка засвідчують, що на манівцях життя здавна нашою супутницею була вишивка. Хрестик чи гладь, мережка чи вирізування на лляних, конопляних, бавовняних тканинах споконвіку милують око, радують душу, дають працю рукам і думці.

16 травня в українському календарі свято – День вишиванки.

Розмаїття кольорів, орнаменту, тканини – все це поєднується в українських вишитих орнаментах, оздоблених індивідуальною авторською майстерністю.

Сьогодні у територіальному центрі експоновано виставку вишитих аматорських робіт клієнтів і співробітників.
Кожний із експонатів - це витвір мистецтва, який несе позитив, від цих робіт віє теплом і дивлячись на них вони ніби «оживають».

ФОТО

14-15 травня працівники територіального центру пройшли дводенний навчальний семінар "Деменція: її ознаки та основи догляду за дементтною людиною", який проводила всеукраїнська благодійна організація "Турбота про літніх в Україні".Тема семінару надзвичайно актуальна, адже ця хвороба швидко поширюється у всіх країнах. Україна — не виняток. У нас із цією недугою — кожен 10-й пенсіонер. І частка літніх у структурі населення постійно зростає. Навчання пройшло динамічно, цікаво та ефективно.

ФОТО

Під такою назвою завершився цикл заходів, присвячених перемозі над нацизмом у Другій світовій війні.

15 травня слухачі Університету 3-го віку територіального центру відвідали обласну наукову бібліотеку  ім. Д.Чижевського де, як завжди, у цікавій пізнавальній, часом емоційній формі прослухали розповідь про роки війни на теренах Кіровоградщини.

Наприкінці заходу всі охочі могли вибрати собі книгу на згадку про зустріч, що надовго запам’ятається.

ФОТО

Війна пройшла крізь життя кожної української родини, пам'ять про неї стала часткою генетичного коду всього народу. А народ, сильний своєю генетичною памяттю, може протистояти будь-якій навалі.                                   

Віддаючи данину пам’яті жертвам Другої світової війни в територіальному центрі розгорнуто виставку друкованих творів воєнної тематики. Водночас це звернення до тих, хто сьогодні забувши його уроки, знову бореться за перегляд кордонів. Це виставка - реквієм, виставка – нагадування, виставка – пересторога.

Того ж дня працівники територіального центру поклали квіти до пам’ятника танкістам-визволителям в обласному центрі та до меморіального пам’ятного знака у селищі Гірничому.

ФОТО

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com